قدس و اسرائیل 3

درباره ویدیو
  • تاریخ تولید : آذر 98

بيانيه ها و مواضع علمای شیعه

 

در سال 1326 ش. آیه‌الله بروجردی جنایات رژیم صهوینستی را برشمردن و بیان داشتند: "آنها بعد از نزدیک به چهارده قرن که تحت حمایت اسلام و مسلمین بوده‌اند، حالا می‌خواهند انتقام آن همه نیکی‌ها که از مسلمان دیده‌اند را ، از آن‌ها بگیرند و از هیچگونه تعدی دست بردار نیستند." و در ادامه اتحاد و مقاومت امت اسلامی را خواستار شدند

همچنین در سال ۱۳۹۴ ق. آیات عظام خوئی، سیدنصرالله مستنبط، شهید صدر، سید علی سیستانی و ... اجتماعی را در حمایت از فلسطین در صحن حرم امیرالمومنین (ع) تدارک دیدند که این اجتماع به بیانیه ای تند در برابر مواضع رژیم صهیونیستی منتهی شد.

اخیرن هم آیت‌الله سیستانی اقدام اخیر امریکا مبنی بر به رسمیت شناختن شهر قدس به عنوان پایتخت اسرائیل را در پیامی محکوم کردند و فراخوانی برای بازگرداندن قدس به مردم فلسطین صادر کردند

و اضافه کردند که این تصمیم باعث تغییر این واقعیت نمی‌شود "که قدس یک سرزمین اشغال شده است و باید به صاحبان اصلی آن یعنی فلسطینی‌ها بازگردد"

علمای شیعه از ابتدای اشغال فلسطین در محکومیت رژیم غاصب اسرائیل و حمایت از مسلمانان از هیچ تلاشی مضایغه نکردند. حال آنکه علمای اهل تسنن برای جنایاتی که در بلاد شیعی همچون سوریه، یمن، پاکستان و ... رخ می دهد نه تنها تحرکی نداشتند بلکه برخی ها حکم به تکفیر شیعیان را در دست کار خود قرار دادند.

 

 

پروژه‌های حمایت

۷۷ روز باقی مانده

۵۴% حمایت جذب شده

به اتمام رسیده

0% حمایت جذب شده

سرمایه گذاری شده

۷۷ روز باقی مانده

۵۴% حمایت جذب شده

48 روز باقی مانده

0% حمایت جذب شده

۷۷ روز باقی مانده

۵۴% حمایت جذب شده

52 روز باقی مانده

0% حمایت جذب شده