درباره ما

پیش درآمد؛
فطرس‌مدیا اساساً یک مجموعۀ رسانه‌ای و مطالعاتی است که در سال ۲۰۰۸ میلادی به شهر نجف با هدف معرفی هرچه بهتر تشیع با بیانی متفاوت توسط جوانان فطرس به شکل کاملاً مستقل به اهتمام و ارادۀ تعدادی جوان شکل گرفته است، و به هیچ جریان حاکمیتی و مرجعیتی وابستگی ندارد.

از ابتدا سعی شده است که یک برندِ فرهنگی قابل اعتماد باشد، و به کوچکترین موارد دقت گردد هم از لحاظ فنی، هم محتوایی، به زبان های فارسی، انگلیسی، عربی و آلمانی تولیدات دارد.

البته خروجی اصلی فطرس‌مدیا در ابتدای فعالیت، فقط مستندهای بلند بود، و تا به حال ۳۵ عنوان مستند بلند به زبانهای مختلف تولید شده، لازم به توضیح است که آثار این مجموعه در بسیاری از دانشگاه های جهان از جمله رویال هالووی انگلستان، توبینگن آلمان، جرج واشنگتن، دانشگاه آزاد برلین و همچنین جشنواره های داخلی و بین المللی به اکران درآمده و مورد توجه بسیاری از کارشناسان امر قرار گرفته است و همچنین ماحصل این اتفاقات جوایز و تقدیرنامه‌های و پوشش‌های خبری از سی ان ان تا الجزیره و… می‌باشد.

خلاصه اجرایی
فطرس‌مدیا، جایی برای اتحاد حق‌پژوهان
متأسفانه در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که بیشترین دین‌گریزی و دین‌ستیزی را به‌خصوص در جامعه شیعی خودمان شاهد هستیم.

علی‌رغم اینکه حرفهای دینی زیاد می‌شنویم، اما حرف‌هایی که مورد اقبال و پذیرش افراد باشد، به خصوص از رسانه‌ها، خیلی کم به گوشمان می‌رسد.

مردم از دین و متدینین به‌شدت دلزده شده‌اند و با تمام این تفاسیر کمتر کسی از دغدغه‌مندان دین‌پژوه مترصد است که یک رسانه‌ی شیعی راه‌اندازی کند که حرف حق شیعه را به گوش جهانیان و حتی جوانان جامعه شیعه خودمان برسانند.

ما در فطرس تلاشمان بر این است که حرف حق شیعه و اهل‌بیت علیهم‌السلام را برای گوش‌های شنوا و مشتاق بیان کنیم.

به‌دنبال سوژه‌های ناب و خاص می‌گردیم و این محتوا را در یک قالب فاخر و درخور فضای رقابتی با دیگر رسانه‌های مطرح بیان می‌کنیم.

سعی می‌کنیم به مسائل از زاویه‌ای نگاه کنیم که کمتر بیان شده، با این هدف که در درجه‌‌ی اول عقاید جوانان شیعه‌زاده دین گریز خودی را تقویت کنیم و از پراکنده شدن آن ها جلوگیری کنیم.

تطابق داشتن این عقاید با عقل، وحی و گزارش‌های تاریخی و منبع موثق داشتن حرف‌های مطرح‌شده جزء اصول فعالیت‌های فطرس است.

اهداف
اگرچه فطرس مدیا هدف اصلی خود را یاری حضرت ولی عصر می داند، ولی از اهداف دیگر این

مجموعه می توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

رساندن پیام رسول الله به جهانیان در روز عید غدیرخم؛
معرفی فرهنگ اسلامی در حوزه بین‌الملل؛
ارائۀ نگرش درست، با استناد به منابع دست اولی و مهم؛
مبارزه با افراطی گری دینی؛
گفت وگوی ادیان و مذاهب در راستای هم زیستی؛
بازیابی و بازخوانی هویت میراث شیعی به نسل جدید؛
بیانیۀ ماموریت
این مجموعه سعی دارد، با آثار خود روزانه ملیون‌ها نفر در دنیا، تصمیمات فکری و معنوی بهتری بگیرند.